Microsoft představil překlady v reálném čase pro Skype

Novinky |

Microsoft oznámil, že se chystá již na konci tohoto roku vydat novou překladatelskou službu pro Skype s názvem Skype Translator.

Microsoft představil překlady v reálném čase pro SkypeSkype Translator umožní lidem, kteří nemluví stejným jazykem, komunikovat v reálném čase. Šéf Microsoftu Satya Nadella demonstroval funkci během interview na Recode Code Conference v Kalifornii, když konverzoval s Gurdeepem Pallem, korporátním viceprezidentem Skype a Lync, jenž mluvil německy. Pall následně na blogu uvedl, že společnost na této funkci pracuje již více než deset let. "Tato technologie je zatím stále v plenkách, avšak funkce podobná Universal Translatoru, který známe ze Star Treku, již není příliš daleko," napsal Pall.


Skype Translator bude před koncem roku dostupný jako aplikace pro Windows 8 a v současné době podporuje na čtyři desítky jazyků. Skype má přes tři stamilionů aktivních měsíčních uživatelů, kteří stráví konverzacemi přes internet více než dvě miliardy minut denně. Podle Nadelly Microsoft bude chtít funkci přinést na co možná nejvíce zařízení.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře