Microsoft představil nové funkce na OneDrive

Novinky |

Podle zhruba týden starých zpráv začal Microsoft uživatelům cloudové služby OneDrive umožňovat nahrávat soubory větší než 2 GB. Nyní to společnost oficiálně potvrdila s tím, že maximální limit velikosti jednoho souboru byl zvýšen na 10 GB.

Microsoft představil nové funkce na OneDriveNezáleží na tom, zda jste na webové stránce OneDrive nebo používáte Windows, Mac či mobilní aplikace, podpora větších souborů je dostupná všude. "Jsme si vědomi toho, že lidé nejenže mají více souborů než dříve, ale tyto soubory jsou také větší. Rozhodli jsme se proto vyhovět požadavkům našich uživatelů," uvedl Microsoft s tím, že nový datový limit je nyní dostupný na OneDrive a brzy bude i na OneDrive pro Business. Kromě toho Microsoft zvýšil také počet souborů, které lze najednou nahrávat z počítačů a Maců. Díky nové funkci, která rychle vygeneruje odkaz na obsah na OneDrive, navíc bylo značně zjednodušeno sdílení souborů.


Pravým kliknutím na jeden či více souborů lze nyní zvolit volbu "Sdílet odkaz na OneDrive", čímž se vytvoří odkaz, jenž lze posílat skrze emaily či IM. Tato funkce je zatím dostupná pouze na OneDrive na Windows 7 a 8, uživatelé Windows 8.1 a Macu si na ni budou muset ještě nějakou dobu počkat. Kromě výše uvedeného je nyní také možné jednoduše přetahovat adresáře a soubory pomocí funkce "drag and drop" přímo na OneDrive.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře