Microsoft představil HD webkameru s technologií TrueColor

Novinky | 17.03.10

Microsoft uvedl pokročilou technologii zpracování obrazu TrueColor a HD webkameru LifeCam HD-5000, která jako první využívá jejích výhod.

Microsoft představil novou HD webkameru s technologií TrueColor


Společnost Microsoft dnes představila technologii TrueColor pro zpracování obrazu webových kamer. TrueColor podle výrobce automaticky přizpůsobuje jas a barevné podání tak, aby dosáhla potřebné kvality obrazu i v e ztížených  světelných podmínkách - například na přímém slunečním světle nebo v potemnělé místnosti. První webkamerou využívající novou technologii TrueColor je Microsoft LifeCam HD-5000, nabízející obraz v HD rozlišení 720p a funkce automatického ostření.

Microsoft TrueColor je nová technologie pro zpracování obrazu, která analyzuje okolní světelné podmínky a automaticky přizpůsobuje nastavení tak, aby dosáhla přirozeného podání barev.  Díky funkci detekce obličeje dokáže LifeCam HD-5000 zjistit, zda je obličej uživatele přeexponován nebo naopak podexponován a podle toho zpracovat okolní obraz.Microsoft LifeCam HD-5000 nabízí obraz v HD rozlišení 720p (1280x720 px) a funkci automatického ostření. Webkameru je možné díky flexibilnímu tvarovatelnému stojánku umístit na plochý displej, případně i na starší hluboký monitor nebo posadit přímo na stůl. LifeCam HD-5000 bude k dostání koncem března 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 1299 Kč. Technologie TrueColor bude uvolněna ke stažení jako aktualizace i pro dříve představenou HD webkameru Microsoft LifeCam Cinema.


Komentáře