Microsoft pracuje na integraci IE do Xboxu 360

Novinky |

Webový portál The Verge přinesl informaci, že Microsoft pracuje na integraci prohlížeče Internet Explorer 9 do své herní konzole Xbox 360. Spolu s Kinectem tak konzole umožní vyhledávat na webu pomocí hlasu a pohybů.

Microsoft pracuje na integraci IE do Xboxu 360
Xbox 360 již nyní nabízí funkci vyhledávání hlasem za použití Bingu, avšak tato funkce je limitovaná pouze k vyhledávání médií. Internet Explorer tak otevře celou řadu nových možností. Webový portál The Verge již v minulosti přinesl informace o novinkách týkajících se Xboxu 360 a téměř nikdy se nemýlil. Naposledy se na The Verge objevily zprávy o tom, že Microsoft začne nabízet dotovaný Xbox 360 pouze týden před tím, než se tak stalo. Uživatelé, kteří vlastní pohybové senzory Kinect, budou schopni tato zařízení využít i u Internet Exploreru a vyhledávat tak pomocí hlasu i pohybů.

I když Kinect nebude k prohlížení webu na konzoli Xbox 360 nezbytný, podle nejmenovaných zdrojů s ním bude surfování po internetu nejjednodušší. Vkládání textu s herním ovladačem do IE totiž zcela jistě nebude snadné, a tak dává použití Kinectu nebo Xbox 360 Chatpadu (malé klávesnice, která se připojí na herní ovladač) smysl. Není zatím jasné, kdy Microsoft IE v Xboxu oficiálně představí, podle všeho by se tak však mohlo stát na každoročním herním veletrhu E3 v Los Angeles.


Komentáře