Microsoft potvrdil spojení různých verzí Windows do jednoho operačního systému

Novinky |

Šéf Microsoftu Satya Nadella potvrdil, že v příští verzi Windows jeho společnost spojí současné tři verze tohoto operačního systému do jednoho.

Microsoft potvrdil spojení různých verzí Windows do jednoho operačního systému
Nadella uvedl, že jeden operační systém bude pokrývat všechny velikosti displejů a druhy zařízení od desktopů a laptopů po tablety a smartphony. I když nespecifikoval, jak se tato verze Windows bude jmenovat, podle dřívějších informací by se mělo jednat o Windows 9. K nedávnému oznámení rozsáhlé restruktualizace Nadella uvedl, že jeho společnost nyní tvoří jeden tým, který jde za stejným cílem.


I když příští Windows budou pouze jedny, i tak se budou prodávat v různých verzích s funkcemi odpovídajícími jednotlivým zařízením. Očekává se, že verze ala Windows Phone a Windows RT nového OS nebudou obsahovat klasickou plochu tak, jak ji známe ze stolních počítačů, ale poběží na nich univerzální aplikace určené pro desktopové Windows. Windows 9 by se podle neoficiálních informací měly objevit na trhu na počátku roku 2015 a přinesou opět nabídku Start. Podle Nadelly se novinky ohledně nového systému objeví již v následujících měsících.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře