Microsoft potvrdil představení Windows 9 30. září

Novinky |

Microsoft zástupcům médií oficiálně rozeslal pozvánky, v nichž je zve 30. září na tiskovou konferenci, kde budou s největší pravděpodobností představeny nové Windows.

Microsoft potvrdil představení Windows 9 30. záříNa pozvánce stojí "Připojte se k nám a poslechněte si novinky týkající se Windows", z čehož lze usuzovat, že Microsoft opravdu představí novou verzi svého desktopového operačního systému, jak se již řadu měsíců spekuluje. Představení Windows 9 Threshold se podle všeho ujmou Joe Belfiore a Terry Myerson. O tom, že Microsoft v San Franciscu na konci září poprvé oficiálně ukáže Windows 9, se spekuluje již od července. Experti očekávají, že Microsoft buďto přímo na konferenci nebo krátce po ní vývojářům zpřístupní technickou preview verzi svého OS.


Informace o Windows 9 se objevují pravidelně na zahraničních technologických portálech již téměř rok. Minulý týden například německý web přinesl na dvě desítky screenshotů Windows 9, které získal pravděpodobně z technické preview verze. Nový operační systém má kromě jiného přinést zpět Start Menu, na jehož absenci si uživatelé Windows 8 dlouho stěžovali.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: windows

Komentáře