Microsoft: Hráči počítačových her jsou nejčastějším cílem virových útoků

Novinky | 21.02.09

Jaký typ malware je na internetu nejběžnější? Viry? Botnet kódy? A co takhle červi kradoucí přístupová hesla online hráčům?

Microsoft ve svém nedávném prohlášení uvedl, že jen v první půlce února odstranil téměř 1 milión červů, kteří jsou navrženi ke kradení přístupových údajů z počítačů uživatelů hrajících počítačové hry přes internet.

Nástroj pro odstranění škodlivého software (MSRT) ve Windows vymazal dohromady 981 000 kopií rodiny programů s názvem Win32/Taterf, které jsou známe především kradením uživatelských jmen a přístupových hesel pro hry jako je například World of Warcraft.

Taterf se šířil po počítačích online hráčů již měsíce. Microsoft odstranil více než 700 000 jeho kopií za jediný den v minulém roce. Červ je v podstatě mutovanou verzí jiného zloděje hesel, Win32/Frethog, který je dalším velkým číslem ve statistikách odstraněného škodlivého software - tento měsíc bylo smazáno na 317 000 jeho kopií.

Internetová hesla a uživatelská jména jsou oblíbeným cílem díky jejich snadné přeměně v peníze, a to téměř nevystopovatelnou cestou. Kriminálníci používají účty obětí ke kradení jejich postav, virtuálního zlata či vybavení, které poté prodají jiným fandům her za skutečné peníze.


Komentáře