Microsoft opravdu pracuje na obdobě Google Glass

Novinky |

Microsoft podle nových informací listu Wall Street Journal testuje prototypy high-endových brýlí, které by měly konkurovat Google Glass.

Microsoft opravdu pracuje na obdobě Google GlassNejmenované zdroje Wall Street Journalu k věci nezveřejnily žádné podrobnější informace a pouze dodaly, že Microsoft chce konkurovat nabídce Googlu a možným chystaným řešením Samsungu a Apple. Není také jasné, v jaké fázi vývoje se projekt v současné době nachází. Ví se tak pouze to, že Microsoft nechce při vydání brýlí Googlem zaspat. Google Glass jsou nyní dostupné v omezeném množství pouze pro vývojáře za 1 500 dolarů ve verzi Explorer. Uživatelská verze, jež má být také levnější, by se měla objevit v příštím roce, i když Google se k věci zatím oficiálně nevyjádřil.


Není to poprvé, co se objevily informace o tom, že Microsoft chce do nového segmentu proniknout. Z dokumentů, jež na internet unikly v minulém roc,e vyplývalo, že americký gigant na high-tech brýlích již nějakou dobu pracuje pod kódovým názvem Projekt Fortaleza. Společnost navíc na konci uplynulého roku zažádala o patent týkající se systému určeného k umístění na hlavu, jenž kombinuje integrovanou kameru s průhledným displejem, na němž lze zobrazovat různé informace.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře