Microsoft omylem aktualizoval některé PC s Windows 7/8 na Windows 10

Novinky |

Uživatelé po celém světě si během uplynulého týdne začali stěžovat na to, že jejich počítače byly automaticky bez jejich přičinění aktualizovány na Windows 10.

Microsoft omylem aktualizoval některé PC s Windows 7/8 na Windows 10Problém se objevil poté, co Microsoft na Windows Update začal Windows 10 distribuovat jako „volitelnou“ aktualizaci. Volitelné aktualizace nejsou normálně zaškrtnuté, což znamená, že si je uživatel musí zvolit manuálně, aby se mu stáhly do jeho PC. Zaměstnanci Microsoftu však tuto aktualizaci omylem zaškrtli, takže se uživatelům po omezenou dobu začala stahovat spolu s ostatními aktualizacemi.


I když instalace Windows 10 vyžaduje přičinění uživatele, někteří zmatení uživatelé ji jednoduše potvrdili, aniž by si uvědomovali, co se děje. A pak se velmi divili, když se prostředí jejich počítače razantně změnilo. Microsoft se za celou situaci omluvil a oznámil, že aktualizaci na Windows Update přesunul do jiné kategorie. Microsoft vydal Windows 10 29. července a před pár týdny oznámil, že si jeho nový operační systém stáhlo již přes sto milionů lidí.               

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře