Microsoft oficiálně vydal Cortanu pro Android

Novinky |

Microsoft oficiálně vydal aplikaci hlasové asistentky Cortana pro mobilní operační systém Android. Na co se můžeme těšit?

Microsoft oficiálně vydal Cortanu pro AndroidCortana pro Android uživatelům tohoto operačního systému umožní prohledávat internet, nastavovat upozornění, zjišťovat informace o letech, pomoci s hledáním restaurace a mnoho dalšího. Uživatelé si Cortanu dokonce mohou nastavit jako náhradu výchozího virtuálního asistenta na Androidu, službu Google Now. V současné době je Cortana pro Android dostupná pouze ve formě betaverze, i když plná verze by podle Microsoftu měla být vydána co nevidět.


Nutno podotknout, že betaverze Cortany pro Android je na internetu neoficiálně k dispozici již téměř měsíc, jelikož zdrojový kód někdo z vývojářského týmu amerického gigantu vynesl ven. Jediným handicapem Cortany pro Android ve srovnání s asistentkou na Windows v současné době zůstává to, že asistentka na Androidu zatím na rozdíl od verze pro Windows neumí reagovat na hlasové pokyny - ty je nutné zadávat písemně pomocí virtuální klávesnice.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře