Microsoft Office 14 - beta již brzy

Novinky | 05.03.09

Premiéra Microsoft Office 14 se očekává na rok 2010. Už nyní však gigant z Redmondu zveřejnil několik informací o nástupci Office 2007.

Jaká budou Office 14?

 

Z rozhovoru, který nám poskytl Chris Capossela, jeden z viceprezidentů Microsoftu, se dozvídáme, že beta-verze Office 14 bude, stejně jako u nových Windows 7, nabídnuta k testování milionům uživatelů po celém světě.

Něco málo jsme se dozvěděli rovněž o chystané "webové" verzi kancelářského balíku. Jak jistě víte, Microsoft uvolní také internetovou verzi svých kancelářských programů: Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Využívat je budeme moci nejen v prohlížeči Internet Explorer, ale také v Safari či Firefoxu. Znamená to, že nejsou určeny pouze uživatelům Windows, ale i Linuxu či například telefonů iPhone. Podle Capossely jsou webové aplikace Office v současné době v rukou úzkého okruhu lidí, kteří se zabývají jejich testováním. K dispozici budou až v době premiéry finální verze Office 14, což by mohlo znamenat, že obě verze jsou spolu nějakým způsobem svázané.


Komentáře