Microsoft odstranil z XP Mode některé hardwarové požadavky

Novinky | 20.03.10

Snížení hardwarových požadavků u XP Mode je novým obchodním tahem Microsoftu, jak přesvědčit své zákazníky o upgradu na nejnovější verzi operačního systému.

Microsoft odstranil z XP Mode některé hardwarové požadavky

 

XP Mode je virtualizační nástroj určený pro business-class verze Windows 7, který se hodí především k usnadnění migrace softwarového prostředí do nového operačního systému. Až do nynějška bylo potřeba pro spuštění XP-režimu vlastnit procesor s podporou virtualizace hardwaru. Pro mnoho uživatelů však bylo obtížné určit, zda právě jejich CPU tuto funkci podporuje.

Nová dostupná verze však tento požadavek eliminuje a otevírá tak obzory pro nové zákazníky, kteří jsou na prostředí Windows XP zvyklý a ke spuštění některých svých programů jej dokonce potřebují.

Tato změna především celý proces zjednoduší a umožní virtualizaci stát se přístupnější pro mnohem více počítačů v malých a středně velkých podnicích, které chtějí přejít na Windows 7 Professional nebo vyšší verze, ale zároveň vyžadují pro běh svých aplikací kompatibilitu s Windows XP, “ uveřejnil Microsoft ve své tiskové zprávě.


Komentáře