Microsoft odložil vydání Surface Phone na příští rok

Novinky |

Americká společnost Microsoft podle informací portálu Windows Central odložila vydání svého chystaného telefonu Surface Phone na rok 2017.

Microsoft odložil vydání Surface Phone na příští rokPodle informací Windows Central Microsoft sjednotí vydání Surface Phone s vydáním druhé aktualizace Redstone pro Windows 10, která by se podle dostupných informací měla objevit na jaře roku 2017. Do té doby americký gigant neplánuje vydání jakéhokoli zařízení řady Lumia, což je poměrně překvapivé. Mezi vydáním telefonu Lumia 950 a Surface Phone bude rozmezí asi 18 měsíců, kdy americký gigant dá prostor svým partnerům. Tak třeba HP později v tomto roce vydá smartphone Elite x3 s Windows 10, který má být zaměřen na firemní uživatele.

Microsoft údajně plánuje vydání hned tří modelů Surface Pro: pro spotřebitele, firmy a nadšence. Informace o tom, jaké budou mezi těmito dvěma modely rozdíly, nejsou známy, dá se však očekávat, že se budou lišit cenou a hardwarem, přičemž design si zachovají stejný.

Už teď je jasné, že se nedočkáme levného modelu Surface Phone, jelikož Microsoft chce, aby si značka Surface zachovala punc luxusu. Vydání levného telefonu s Windows Phone by navíc nejspíše kvůli silné konkurenci levných androidových telefonů nemělo příliš smysl.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft

Komentáře