Microsoft novou verzi Xbox One nechystá

Novinky |

S tím, jak společnost Sony plánuje později v letošním roce vydat novou verzi konzole PlayStation 4, některá média začala spekulovat o tom, že podobný upgrade své herní konzole chystá i Microsoft. To však nyní mluvčí amerického gigantu popřel.

Microsoft novou verzi Xbox One nechystáO novém Xboxu se začalo spekulovat poté, co zaměstnanec Microsoftu David Gardner na svém profilu na LinkedIn uveřejnil pracovní příležitost týkající se "Xbox neXt". Po asi týdnu spekulací o tom, že Xbox neXt bude odpovědí na PlayStations 4.5 však Microsoft nyní potvrdil, že nejde o nic jiného než interní název Xboxu One. "Xbox neXt je starý interní název, který používal vývojářský tým při práci na Xbox One a nejedná se o název nové konzole," uvedl mluvčí Microsoftu s tím, že americký gigant se k věci nebude dále vyjadřovat.

Prohlášení Microsoftu jde ruku v ruce s nedávným vyjádřením šéfa Xbou Phila Spencera, který na konferenci Build 2016 uvedl, že vydání Xboxu 1.5 neočekává. "Nejsem velkým fanouškem vylepšené verze Xboxu One. Pokud mluvíme o nové verzi této herní konzole, chci plnohodnotný nový model, ne poloviční," uvedl Spencer pro Gamespot. "Xbox One se daří dobře, poptávka je stabilní." Podrobnější informace o plánech Microsoftu v oblasti herních konzol bychom se měli dozvědět na veletrhu E3 v červnu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Xbox


Související články
Komentáře