Microsoft neprodal do konce roku 2012 ani milion tabletů Surface

Novinky |

Vypadá to, že po tabletech Surface RT od Microsoftu byla ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku pouze poloviční poptávka, než analytici předpovídali.

Microsoft neprodal do konce roku 2012 ani milion tabletů SurfacePodle Brenta Thilla z analytické společnosti UBS Microsoft prodal jen okolo milionu kusů tabletů Surface, což je o milion méně, než se původně očekávalo. Jiní analytici pak odhadují počet prodaných kusů dokonce na ještě méně, než jeden milion. Na oficiální čísla od Microsoftu si budeme ještě muset nějaký čas počkat. I když milion prodaných kusů by se mohl na první pohled jevit jako velký úspěch, je třeba dodat, že Apple za poslední tři měsíce roku 2012 prodalo dvacet milionů svých iPadů.

Tržby Surface nebyly příliš velké ani podle šéfa Microsoftu Steva Ballmera. "Surface RT velmi trpí opakujícím se srovnáváním s iPadem a tím, že je dostupný pouze na omezených místech," uvedl Thill s tím, že lepší výsledky lze čekat od Surface Pro, tabletu s plnohodnotnými Windows 8. Surface se prodává pouze v obchodech Microsoftu, a tak o něm spousta zákazníků nemusí ani vědět.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Microsoft/Techhive.com

Komentáře