Microsoft nejspíš končí s prodejem fitnessových náramků Band

Novinky |

V září vyšlo najevo, že tři největší partneři platformy Android Wear - LG, Huawei a Motorola - již nemají v plánu do konce roku vydat žádné nové chytré hodinky. A nyní to vypadá, že s touto kategorií spotřebitelské elektroniky definitivně končí i Microsoft.

Microsoft nejspíš končí s prodejem fitnessových náramků BandMicrosoft odstranil všechny zmínky o své řadě nositelné elektroniky Band ze svého e-shopu a vývojářskou sadu Band SDK stáhl z vývojářského portálu. Jak uvedl portál The Verge, americký řetězec Best Buy stejně jako Amazon již nebudou náramky Band naskladňovat, jakmile vyprodají aktuální zásoby. Mluvčí Microsoftu pro portál ZDNet uvedl, že americký gigant prodal stávající naskladněné kusy Bandu a v letošním roce již nové zařízení této kategorie nevydá.


Mluvčí amerického gigantu dále uvedl, že platforma Microsoft Health má být do budoucna zachována. Jak však dodávají zdroje ZDNet, Microsoft v uplynulém měsíci rozpustil malou skupinu vývojářů, kteří pracovali na přenesení Windows 10 na náramek Band. Microsoft na trh s nositelnou elektronikou vstoupil na konci roku 2014 právě se svým fitnessovým náramkem Band. O rok později (v říjnu minulého roku) pak americký gigant vydal druhou generaci zařízení s názvem Band 2.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Microsoft

Komentáře