Microsoft navýšil kapacitu SkyDrive Pro ze 7 GB na 25 GB

Novinky |

Microsoft oznámil, že všichni platící uživatelé jeho cloudové služby SkyDrive Pro (součást balíku Office 365) mají nyní namísto 7GB prostoru k dispozici celých 25 GB.

Microsoft navýšil kapacitu SkyDrive Pro ze 7 GB na 25 GBTěchto pětadvacet gigabajtů lze dále rozšířit až na rovných sto, přičemž každý další gigabajt stojí dvacet centů (čtyři koruny) měsíčně. Microsoft také prodloužil dobu, po kterou uchovává soubory smazané z odpadkového koše na účtu daného uživatele. Pokud si nyní omylem smažete nějaká data, máte tři měsíce na jejich obnovení. Nově lze také nahrávat samostatný soubor o velikosti až 2 GB. Předplatitelé webových sad Office 365 Home Premium a Office 365 se však těchto novinek nedočkají (zůstává jim původní 7GB limit k ukládání dat).


Vypadá to, jako by poskytovatelé cloudu v poslední době vyšli na válečnou stezku. Oznámení Microsoftu o navýšení kapacity je bezpochyby odezvou na tah konkurence - představitelé služby Box na počátku tohoto týdne oznámili, že jejich neplatící uživatelé nyní mohou využívat až 10 GB prostoru a 100 GB si lze dokoupit za pouhých pět dolarů měsíčně.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře