Microsoft odhalil myši pro multitouch

Novinky | 08.10.09

Microsoft představil hned pět konceptů, které by se daly popsat jako myši pro multi-touch. Jejich ovládání je skutečně zvláštní, o čemž se můžete přesvědčit na videu. Vyvíjí je stejný tým jako Project Natal.

Microsoft představil myši pro multitouch

 

Společnost Microsoft se v poslední době ve velké míře zaobírá novými způsoby ovládání počítačových technologií. Pro Xbox 360 představila například pohybové ovládání Project Natal, které by se mohlo dříve či později představit také ve verzi pro počítače.

Stejná skupina - Microsoft Applied Science Group, přitom pracuje také na pětici konceptů či prototypů ovládacích zařízeních, jež jsou popisovány jako myši fungující na bázi technologie multi-touch. Plní přitom stejné funkce jako obyčejné myši.

Myši mají velmi zvláštní a neobvyklý design a ze svých předchůdkyň si v podstatě berou jen málo, i když každá jinou měrou.

Těžko se dá očekávat, že se do prodeje nakonec dostanou všechny koncepty. Ostatně, není vůbec jasné, zda se uchytí vůbec některý z nich a zda se nakonec nevyvine přeci jen něco jiného, případně nějakým způsobem neupraví stávající  myši.

Jak mají multi-touch myši fungovat, se můžete podívat na videu:Komentáře