Microsoft mění způsob aktualizování Windows 8.1

Novinky |

Microsoft oznámil, že mění způsob, jakým bude v budoucnu aktualizovat svůj operační systém Windows - Windows 8.1 Update 2 již nebude.

Microsoft mění způsob aktualizování Windows 8.1V dubnu tohoto roku Microsoft vydal Windows 8.1 Update 1, který přinášel pouze několik málo novinek, jež měly zlepšit ovládání systému především pro uživatele s klávesnicí a myší. Následně si však Microsoft uvědomil, že namísto čekání na to, než se jeho vývojářům nové funkce "nakumulují", a jejich vydání jednou za rok, bude lepší, když aktualizace a vylepšení bude uživatelům doručovat každý měsíc. Od 12. srpna proto budou nové funkce pro Windows 8.1 distribuovány spolu s bezpečnostními aktualizacemi každé druhé úterý v daném měsíci.


Tento měsíc se dočkáme vylepšení přesnosti touchpadu (umožnění pravých kliků na touchpadu či zanechání zapnutého touchpadu, i když je připojena myš) či minimalizace žádostí o přihlášení u webových stránek využívajících SharePoint Online (pokud uživatel zaškrkne políčko "Zůstat přihlášený", nebude se již nadále muset u stránky se SharePointem Online přihlašovat). Vylepšení se uživatelům budou stahovat skrze Windows Update, což znamená, že se většině lidí stáhnou automaticky.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře