Microsoft, LG a Sony se postavili za nový procesor společnosti Qualcomm

Novinky |

Známé technologické společnosti jako Microsoft, Motorola, LG a Sony tento týden vyjádřily podporu novému prémiovému procesoru od Qualcommu, na nějž si nedávno stěžoval Samsung.

Microsoft, LG a Sony se postavili za nový procesor společnosti QualcommQualcomm nedávno oznámil, že jeden jeho významný partner nebude nakonec používat u svého nového high-endového telefonu procesor Snapdragon 810. Agentura Bloomberg pak přišla s tím, že jde s největší pravděpodobností o Samsung, jelikož inženýři této korejské společnosti zaznamenali problémy s jeho přehříváním. Qualcomm ve snaze ujistit veřejnost, že jeho nový procesor žádné problémy nemá, vydal prohlášení šesti výrobců telefonů - Microsoftu, Motoroly, LG, Sony, Xiaomi a Oppo - kteří plánují procesor integrovat do svých zařízení. Prohlášení přichází jen pár dnů poté, co Qualcomm oznámil, že v tomto roce bude vydáno přes šest desítek zařízení s procesorem Snapdragon 810.


"Z nových možností, které nám přinesl procesor Snapdragon 810, jsme nadšeni," uvedl například v prohlášení Gen Tsuchikawa ze Sony Mobile s tím, že procesor bude pohánět nové telefony řady Xperia, jež budou vydány později v tomto roce. LG již prodává svůj nový smartphone G Flex 2, který je taktéž postaven na Snapdragonu 810. A co Samsung? Ten se k celé věci oficiálně nevyjádřil. Podle odborníků bude jeho nový Galaxy S6 namísto Snapdragonu 810 pohánět procesor Exynos.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) malexeum - Fotolia.com

Komentáře