Microsoft letos na Androidu vydělá 3,4 miliardy dolarů

Novinky |

Microsoft si tento rok díky dobrým tržbám zařízení s operačním systémem Android přijde na licenčních poplatcích za své patentované technologie na 3,4 miliardy dolarů.

Microsoft letos na Androidu vydělá 3,4 miliardy dolarůGoogle při vývoji svého operačního systému Android ilegálně použil technologie od řady technologických společností včetně Microsoftu. Nemalý počet výrobců zařízení s Androidem se tak v uplynulých letech s Microsoftem namísto vleklých soudních pří dohodl, že mu bude platit pravidelné licenční poplatky. Nejde o žádnou novinku - Microsoft vybírá poplatky za Android již od roku 2011, a to od více, než dvacítky výrobců včetně HTC, LG a Samsungu.


A Microsoft tak získává nemalou sumu peněz. Podle expertů výrobce známých Windows dostává až osm dolarů za každé prodané zařízení s operačním systémem od Googlu, přičemž v letošním roce si tak přijde na 3,4 miliardy dolarů. Dobrou zprávou pro Microsoft je, že tržby androidových zařízení podle všeho porostou i nadále. Jen v roce 2017 se má podle předpokladů prodat 1,5 miliardy telefonů s Androidem. Na druhou stranu to je špatná zpráva pro operační systém Windows Phone od samotného Microsoftu, který tak bude mít na trhu složitější pozici.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře