Microsoft kritizuje Google kvůli pomalým aktualizacím Androidu

Novinky |

Výkonný viceprezident divize Operační systémy v Microsoftu Terry Myerson se na konferenci Ignite, která tento týden probíhá v Chicagu, ostře pustil do přístupu Googlu k aktualizacím operačního systému Android.

Microsoft kritizuje Google kvůli pomalým aktualizacím Androidu
„Google pravidelně vydává nové verze Androidu, avšak nijak se nezavazuje k tomu, že zařízení uživatelů bude v budoucnu možné aktualizovat,“ řekl na Ignite Myerson. „Jelikož Google odmítá převzít zodpovědnost za aktualizaci zařízení koncových uživatelů, vystavuje tak spotřebitele i firemní zákazníky velkému nebezpečí.“ Microsoft vždy zastával ten názor, že nejlepším způsobem, jak chránit uživatele, je často aktualizovat jejich zařízení. Americký gigant proto v současné době vydává aplikace pro svůj operační systém Windows jednou měsíčně v rámci tzv. Patch Tuesday. Tento postup však bude u Windows 10 narušen, jelikož uživatelé si budou moci zvolit, jak často chtějí aktualizace dostávat.


Microsoft doposud neoznámil, jaký systém aktualizací zvolí u Windows 10 pro telefony. Po kritice Androidu Myersonem lze očekávat, že americký gigant zvolí jiný přístup než u Windows Phone 8.1. U tohoto systému jsou totiž aktualizace distribuovány velmi pomalu, jelikož je nejprve musejí (stejně jako aktualizace pro Android) schvalovat jednotliví operátoři.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře