Microsoft koupí dvě nová studia: Obsidian Games a inXile

Novinky |

Sony PlayStation je jasným vítězem současné generace konzolí, což je do značné míry způsobeno exkluzivitou některých titulů typu God of War nebo Spiderman. Microsoft se však poučil ze svých chyb a provádí další výpad proti konkurenci.

Microsoft koupí dvě nová studia: Obsidian Games a inXilePřed méně než půlrokem Microsoft oznámil čtyři akvizice herních studií a tvorbu studia pátého. K těmto oznámením tehdy došlo na veletrhu E3. Redmondský gigant ovšem od té doby neusnul na vavřínech. Na akci XO18 v hlavním městě Mexika oznámil, že v rámci lepší konkurenceschopnosti příštího Xboxu přivedl pod svá křídla Obsidian a inXile.

Obě tyto firmy jsou známé svými obrovsky populárními RPG tituly. Například Obsidian má „na svědomí“ Fallout: New Vegas, Knights of the Old Republic II a Pillars of Eternity. Na druhou stranu inXile stojí za sérií Fantastic Contraption, Torment: Tides of Numenera a Wasteland 2. Kromě toho pracují na Wasteland 3, hře, která v roce 2016 získala prostřednictvím crowdfundingu tři miliony dolarů.

Obsidian a inXile toho mají vlastně dost společného. Obě firmy totiž založily týmy vývojářů, jež vznikly v řadách původního vývojáře Falloutu, Interplay. Od té doby spolu více než dekádu spolupracují a sdílejí technologie a zdroje.

Microsoft ve svém oficiálním vyjádření oznámil, že byť oba kreativní týmy v Obsidianu a inXile sdílejí společné dědictví, jsou velice odlišné. Budou tak fungovat nezávisle a přinesou do Microsoft Studios svoje „unikátní talenty, duševní vlastnictví a expertízu, když budou budovat nové RPG zážitky pro naše hráče a fanoušky.“

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře