Microsoft jde do boje proti Google Apps

Novinky | 03.03.09

Microsoft se snaží bojovat s Google Apps svou novou online službou Business Productivity Online Suite (BPOS), která poskytne uživatelům sadu komunikačních a kancelářských nástrojů přímo na webu.

Microsoft zbrojí proti Google Apps


Business Productivity Online Suite (BPOS) zřejmě ještě více povzbudí rychlý růst obliby sektoru software-as-a-service a dá zákazníkům Microsoftu možnost přístupu k jim známým aplikacím skrze internet, aniž by museli opustit uživatelské řady softwarového giganta. Nyní je možné si v 19 zemích vyzkoušet trial verzi BPOS, která zahrnuje služby Exchange Online, SharePoint Online, Office Communications a Office Live Meeting.

 

Služby, které jsou dostupné také jednotlivě, začnou být nabízeny v plných verzích komerčnímu sektoru od dubna letošního roku. Microsoft navíc přislíbil upravení služby na míru zákazníkovi, pokud bude mít zájem.

 

Microsoft také nabízí 99,9% garanci plné dostupnosti a funkčnosti služby. V případě, že by její dostupnost klesla pod 95%, společnost vrátí svým zákazníků veškeré peníze, které za službu zaplatili. „Kdybychom měli tolik problémů ,jako naši konkurenti, museli bychom vypisovat hodně šeků,“ narážel marketingový manažer BPOS Gill Le Fevre na časté výpadky Google Apps v poslední době. Cena služby BPOS bude činit 14 dolarů za uživatele měsíčně.

 


Komentáře