Microsoft investuje 700 milionů dolarů do datového centra pro Xbox Live

Novinky |

Microsoft má v plánu investovat téměř 700 milionů dolarů do nového datového centra v americké Iowě, které má být určeno k zajišťování služeb Xbox Live a Office 365.

Microsoft investuje 700 milionů dolarů do datového centra pro Xbox LiveMicrosoft to včera potvrdil na svém blogu s tím, že nové datové centrum je potřebné kvůli stále rostoucí poptávce po jeho cloudových službách. I když by se Iowa mohla na první pohled zdát jako neobvyklé místo k umístění datového centra, podle náměstkyně pro ekonomický rozvoj tohoto státu Debi Durhamové zde ještě v tomto roce vyroste podobných center více. Důvod je nasnadě: energie v regionu je stabilní a levná, přičemž tamní vláda velké společnosti k podnikání navíc přitahuje zajímavými pobídkami.


Jen samotný Microsoft díky vybudování nového datového centra dostane od vlády úlevy na daních ve výši dvaceti milionů dolarů a dalších šest milionů dolarů mu Iowa vrátí v následujících pěti letech. Investice softwarového gigantu je podle všeho největší v historii tohoto státu - doposud nejvíce zde investovala společnosti Wells Fargo, a to 250 milionů dolarů do výstavby své centrály. Společnosti Jordan Creek a AvivaUSA si pak v Iowě postavily centrály za 200 a 135 milionů dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © 3desc - Fotolia.com

Komentáře