Microsoft vyhlásil vítěze studentské soutěže Imagine Cup 2009

Novinky | 06.05.09

Microsoft již posedmé vyhlásil vítěze národního kola studentské soutěže Imagine Cup 2009, které se konalo pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

České finále soutěže Imagine Cup 2009 má své vítěze


Cílem soutěže je inspirovat mladé lidi ke zvyšování kvality lidského života prostřednictvím informačních technologií, což potvrzuje i téma pro tento rok „Jak vyřešit nejpalčivější problémy dnešního světa.“ Rostoucí zájem ze strany studentů dokazuje i skutečnost, že se do letošního ročníku přihlásilo téměř 1 200 studentů z celé České republiky, celosvětově se registrovalo přes 300 000 studentů. Ti nejlepší budou 3. – 7. července bojovat v celosvětovém finále v Egyptě o zajímavé ceny v hodnotě 4 000 000 korun.


Českou republiku bude v kategorii Softwarový návrh reprezentovat vítězný tým národního finále, složený z Marka Divékyho, Rudolfa Kajana a Petera Jurnečky z Fakulty informačních technologií na VUT Brno. Vítězové ve svém projektu „HOPE: Healing Of People Everywhere“ představují inovativní software zaměřený na zlepšení komunikace lékařů a šíření informací o nemocech a prevenci mezi obyvateli v zemích, kde lékařská péče není všeobecně dostupná.

Právě ve státech postižených vojenskými konflikty nebo chudinských oblastech Afriky, Indie nebo např. Číny by tento software mohl pomáhat zachraňovat lidské životy a eliminovat následky běžných i vážnějších nemocí. I přesto, že v ostatních osmi kategoriích týmy od samého začátku soupeří on-line přímo na mezinárodní úrovni, Microsoft se letos rozhodl vyhlásit lokální vítěze i v následujících třech kategoriích:


Vývoj her: projekt „Save Us!“ vytvořený Michalem Benátským, Radkem Škrabalem, Tomášem Bauerem a Martinem Zacharem z ČVUT, Fakulty elektrotechnické.


Krátký film: projekt „Imagine of future“ vytvořený Michalem Růžičkou, Martinem Noskem, Vendulou Rodrovou, Janem Mükschem a Miloslavem Drábikem z Gymnázia a SOŠ Hostinné.


Fotografie:
projekt „Hungry horse“ vytvořený Hanou Šustkovou z Gymnázia Trutnov.


Čeští studenti jsou úspěšní


České týmy jsou každoročně velmi úspěšné, obsazují přední místa a jejich řešení se daří realizovat i v praxi. V roce 2007 čeští zástupci obsadili páté a sedmé místo, v loňském roce skončili na vynikajícím pátém a šestém místě. Příkladem úspěšně realizovaného projektu je návrh slepecké hole, se kterým uspěli studenti Vysokého učení technického v Brně v celosvětovém finále Imagine Cupu v roce 2006, a který je dnes úspěšně realizován v rámci Microsoft Inovačního Centra v Brně společností WebProgress.

 Související články
Komentáře