Microsoft Illumiroom - větší prožitek z hraní na konzoli

Novinky |

Microsoft a Samsung na letošní CES představili novou technologii nazvanou Illumiroom, která zaplní pokoj hráče obrázky, jež doplňují to, co vidí na televizoru.

Microsoft Illumiroom - větší prožitek z hraní na konzoli
Illumiroom ke svému "kouzlu" využívá kombinaci Kinectu a projektoru. Podle Microsoftu Kinect proskenuje pokoj hráče a vyhodnotí, jaké prvky se v něm nacházejí, přičemž následně přizpůsobuje jejich vzhled v reálném čase (není tedy využívána žádná přednastavená grafika) prostředí ze hry. Pokoj je tak různě nasvětlován a jsou zobrazovány efekty, díky kterým je hráč více vtažen do hry. Možnosti Illumiroomu velmi pěkně demonstruje například toto promo video, ve kterém kolem televizoru lítají kulky ze samopalu, jsou vidět plameny nebo je na celou zeď promítána scenérie ze hry, takže je uživatel do děje zcela vtažen.

Smutnou zprávou je, že stejně jako další nové technologie na veletrhu CES, i Illumiroom je v současné době pouhým konceptem. Nutno dodat, že technologii si na CES lidé nemohou ani vyzkoušet a Microsoft ji pouze demonstruje za pomocí výše uvedeného videa. Společnost podle slov svých představitelů plánuje Illumiroom v plné kráse ukázat v dubnu. Není tak zatím ani jasné, jak velkou roli hrál při vývoji technologie Samsung a proč byla představena během úvodní řeči jeho představitelů na CES.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře