Microsoft IllumiRoom je pro zákazníky příliš drahý

Novinky |

Technologie IllumiRoom od společnosti Microsoft, která umí díky kombinaci senzorů Kinect a projektorů vytvořit v obývacím pokoji pro hráče věrohodnější prostředí, se nejspíše nikdy nedostane do prodeje.

Microsoft IllumiRoom je pro zákazníky příliš drahýIllumiRoom byl poprvé představen na letošním veletrhu Consumer Electronics Show. Během rozhovoru pro australský Ausgamer na konferenci Gamescon 2013 produktový manažer pro konzoli Xbox One Albert Penello uvedl, že zahájení prodeje této technologie je velmi nepravděpodobné. Penello dodal, že pokud byste byli v laboratoři Microsoftu a měli potřebné prostředky k zakoupení všech zařízení, technologie by byla opravdu okouzlující - běžný uživatel by však za vše potřebné musel zaplatit tisíce dolarů.


Pravdou je, že několik set dolarů by nejspíše hráči ochotni utratit byli, avšak několik tisíc dolarů (tj. desítek tisíc korun) by za lepší vizuální zážitek při hraní jen tak někdo nedal. Problém není v technologii samotné nebo kinectových senzorech, avšak v drahých projektorech potřebných k vykreslení místnosti. Jak už to tedy bývá u řady prototypů, i IllumiRoom bohužel nejspíš navždy zůstane ukryt v laboratořích Microsoftu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře