Microsoft: IE odebírá méně energie než jiné prohlížeče

Novinky |

Z nové studie společnosti Fraunhofer vyplývá, že Internet Explorer ke svému chodu potřebuje méně energie, než prohlížeče Chrome nebo Firefox.

Microsoft: IE odebírá méně energie než jiné prohlížečeHned na úvod je třeba podotknout, že studii sponzoroval Microsoft, takže zjištění není až zas tak šokující. Rozdíly mezi prohlížeči navíc nejsou na první pohled vůbec závratné - Internet Explorer ke svému chodu potřeboval pouze o 2 % méně energie než konkurence. Při použití Flashe se však rozdíl zvětšil: prohlížeč Microsoftu odebíral o 18,6 % energie méně než Chrome. Fraunhofer bohužel konkrétně nevysvětlil, proč některé prohlížeče odebírají více energie než jiné. Nutno podotknout, že i když je IE možná nejvíce šetrný k baterii přenosného zařízení, nejde o prohlížeč nejrychlejší.


Fraunhofer ve své studii také zjistil jednu zajímavou věc: stránky nakódované v HTML5 vyžadují mnohem více energie než běžné webové stránky. „Při testování stránek nakódovaných v HTML5 se odběr energie více než zdvojnásobil," uvedl Fraunhofer. Samotná společnost však v závěru své studie uznala, že neprovedla dostatečné množství testů k tomu, abychom mohli s jistotou větší odběr energie u webových stránek v HTML5 potvrdit.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře