Microsoft, Google a Facebook volají po reformě špionážních zákonů

Novinky |

Osm známých technologických společností požádalo americkou vládu, aby provedla reformu zákonů upravujících sledování a špionáž.

Microsoft, Google a Facebook volají po reformě špionážních zákonůSpolečnosti AOL, Apple, Facebook, Google, LinkedIn, Twitter, Yahoo a Microsoft včera oznámily, že rozumí potřebě vlády chránit bezpečnost svých občanů, avšak „silně věří v to, že je potřeba platné zákony reformovat." V otevřeném dopise prezidentu Obamovi a členům Kongresu na nové stránce s názvem Reform Goverment Surveillance společnosti dále uvádí, „zveřejnění některých informací o vládních praktikách v létě tohoto roku jasně poukazují na nutnost změnit způsob jednání vlád po celém světě." Rovnováha v mnoha zemích světa je dle mínění technologických gigantů příliš nakloněna ve prospěch státu a naopak v neprospěch práv jednotlivců.


Microsoft minulý týden oznámil, že bude veřejnost informovat o všech vládních požadavcích na zpřístupnění dat a bude u soudu bojovat proti zákonům, jež sdílení takových informací s veřejností neumožňují. Společnost plánuje do konce příštího roku také zavést lepší šifrování uživatelských dat, jež jsou přesouvána mezi jeho datovými centry. Google a Yahoo chtějí šifrování posílit taktéž. Společnosti na výše zmíněném webu zveřejnily také pět reformních principů, jichž by se vlády při změnách zákonů měly držet.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře