Microsoft financuje organizaci, která upozorňuje na chyby Googlu

Novinky | 13.12.10

Microsoft poslední tři roky financuje skupinu, která upozorňuje na dominantní postavení Googlu na internetu.

Microsoft poslední tři roky financuje skupinu, která upozorňuje na dominantní postavení Googlu na internetu. Přišel s tím deník The Telegraph. Microsoft je podle něj jediným sponzorem skupiny Initiative for a Competitive Online Marketplace (ICOMP) a dosadil do ní i všechny ředitele. ICOMP se stará o to, aby státní regulátorské úřady a žurnalisté po celém světě měli ty nejnovější poznatky o krocích Googlu, které by mohly narušit rovnováhu na trhu. Organizace měla například prsty v tom, když EU minulý měsíc spustila vyšetřování proti Googlu.

"Cílem ICOMP je vyjadřovat podporu principům, které jsou podstatné pro zdravé fungování internetu," píše organizace na svých stránkách. "Snažíme se o podporu konkurence, transparentnosti, ochrany dat a ochrany duševního vlastnictví."

Na svém webu však ICOMP nikde výslovně neuvádí, že jej financuje Microsoft. Pravdou je, že fungování podobných organizací v oblasti IT není nijak vzácné. Když byl například Microsoft před pár lety vyšetřován Evropskou unií, dodávala jí většinu důkazů a dokumentů organizace European Committee for Interoperable Systems (ECIS). Tu financují především konkurenti Microsoftu jako Corel, IBM, Nokia, Opera, Oracle a RealNetworks.


Komentáře