Microsoft dotahuje Sony, prodal 2 miliony kusů Xbox One

Novinky |

Microsoft oznámil, že od 22. listopadu již prodal přes dva miliony kusů konzole Xbox One a snižuje tak náskok PlayStationu 4 od Sony.

Microsoft dotahuje Sony, prodal 2 miliony kusů Xbox OneSony vydalo novou generaci své herní konzole o týden dříve, než Microsoft a podle oficiálního prohlášení se za prvních patnáct dnů prodalo 2,1 milionu kusů PlayStationu 4. Americká společnost nyní oznámila, že dva miliony kusů Xboxu One byly prodány za osmnáct dnů. Xbox One je v současné době dostupný ve třinácti zemích a prodává se rychleji než jeho předchůdce, Xbox 360, přičemž u většiny prodejců se na něj musí čekat. „Vyrábíme nové kusy, jak nejrychleji je to možné," řekl mluvčí Microsoftu David Dennis.


Xbox One v USA stojí 499 dolarů, přičemž PS4 zákazníci pořídí o sto dolarů levněji. Obě konzole nabízejí především lepší výkon a grafiku než jejich předchůdci a řadu nových her. Microsoft doufá, že jeho nová konzole dokáže přitáhnout nejen hráče, ale i běžné uživatele, kteří zařízení využijí k poslechu hudby či pouštění videí, což je možné díky novým zábavním funkcím a aplikacím. Analytici očekávají, že Sony i Microsoft do konce tohoto roku každý prodají 2,5 - 3 miliony kusů svých konzolí.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře