Microsoft do dvou týdnů výrazně omezí podporu Office 2003

Novinky | 06.04.09

Microsoft oznámil, že upustí od plné podpory uživatelů Office 2003 počínaje 14. dubnem, kdy do pomyslného důchodu odejde také Windows XP.

Office 2003 jsou "na odpis"?

 

Office 2003 byl naposledy aktualizován v září roku 2007, a to svým třetím service packem. Poskytování drobných aktualizací Microsoft utne již za necelé dva týdny a svou podporu uživatelů omezí pouze na základní bezpečnostní updaty. V fázi, kterou bychom mohli označit jako částečný důchod, budou moci plně aktualizovat svůj Microsoft Office 2003 pouze firmy, které již dříve podepsaly dlouhodobé kontrakty s Microsoftem spojené s několikaletou uživatelskou podporou.

Do částečného důchodu se 14. dubna odebere spolu s Office 2003 také nejúspěšnější produkt Microsoftu - Windows XP. Bezpečnostní aktualizace pro kancelářský balík z dílny Microsoftu budou uživatelům k dispozici ještě dalších pět let až do 8. dubna 2014. O nutnosti neustále aktualizovat svůj Office může uživatele přesvědčit nedávné varování Microsoftu na nově odhalenou chybu v PowerPointu 2003, kterou začali hackeři využívat k napadání uživatelů.


Komentáře