Microsoft dnes začal prodávat novou verzi svého přehrávače Zune

Novinky | 15.09.09

15. září začíná další kolo boje o trh hudebních přehrávačů - Microsoft pouští do prodeje svůj Zune HD a Apple představuje nové verze svých iPodů.

Microsoft Zune HD

Multimediální přehrávač Zune HD je považován za třetí pokus Microsoftu o vytvoření výrobku, jež by mohl převzít alespoň část trhu z rukou Applu a jeho iPodu. Microsoft Zune HD disponuje 3,3 palcovým dotykovým displejem, integrovanou Wi-Fi kartou, jež dává uživatelům možnost surfovat na internetu, a high-definition radiopřijímačem. Podle informací poskytnutých Microsoftem by mělo zařízení vydržet až 24 hodin přehrávání hudby nebo 4 hodiny videa bez nutnosti dobíjení baterie. Model HD o 16 gigabajtech se bude prodávat za 220 dolarů (3830 Kč) a s dvojnásobnou kapacitou paměti za 290 dolarů.

Na trhu hudebních přehrávačů dnes začíná další kolo již dlouho probíhající války mezi společnostmi Apple a Microsoft. Krom uvedení přehrávače Zune na pulty obchodů byly totiž 15. září představeny i nové iPody. Uvidíme, zda nový Zune HD zvrátí dosavadní katastrofální porážky, které Microsoftu uštědřuje rok co rok Apple se svým iPodem.


Komentáře