Microsoft chce streamovat hry z PC na Xbox One

Novinky |

Šéf xboxové divize Phil Spencer v rozhovoru pro portál The Verge uvedl, že Microsoft pracuje na funkci umožňující streamování počítačových her na herní konzoli Xbox One.

Microsoft chce streamovat hry z PC na Xbox OneStreamování z PC na Xbox One by hráči jistě ocenili, jelikož v současné době je možné hry streamovat pouze naopak - tedy z Xboxu na PC. Aby streamování bylo možné, je samozřejmě potřeba, aby ke konzoli bylo možné připojit klávesnici a myš. I na tom Microsoft nyní pracuje. Jak uvedl Spencer, streamování z PC na Xbox One je složitější, jelikož inženýři musejí přijít na to, jaká konfigurace počítače v reálných podmínkách zvládne bezproblémově renderovat hry a zároveň je streamovat na Xbox One. Možných kombinací je přitom celá řada.


Streamování z Xbox One na PC, je snazší, jelikož hardwarová konfigurace Xboxu je daná. Pokud se Microsoftu opravdu podaří streamovat hry z PC na Xbox One, získá jeho konzole obrovskou konkurenční výhodu. Hráči totiž budou moci hrát hry určené pro PC a Xbox, ať už budou kdekoli - v obývacím pokoji u televizoru či vedlejším pokoji na počítači.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře