Microsoft bude dodávat Office do chytrých mobilů Nokia

Novinky | 13.08.09

Giganti Microsoft a Nokia včera na tiskové konferenci oznámili začátek spolupráce, jež přinese severským telefonům kancelářské aplikace z dílny Microsoftu.

Nokia a Microsoft budou spolupracovat na vývoji Office pro mobilní OS Symbian

Zřejmě jedna z největších dohod na poli IT v tomto roce byla oznámena na včerejší tiskové konferenci pořádané finským výrobcem telefonů Nokia a společností Microsoft, největším producentem software na světě. Krom velkých jmen jde i o poměrně velkou spolupráci, jelikož se představitelé obou firem dohodli na tom, že kancelářské funkce pro chytré mobilní telefony Nokia bude dodávat výhradně Microsoft v podobě svého produktu Microsoft Office Mobile. V praxi to znamená, že uživatelé přístrojů Nokia s operačním systémem Symbian dostanou pro kancelářskou práci na svém telefonu klasické programy Microsoft Word, Excel či PowerPoint. Mimo to Microsoft přislíbil, že pro Nokie dodá i své komunikační služby SharePoint a Office Communicator.

 

Prozatím však nebudou moci uživatelé operačního systému Symbian spolupracovat s nově chystaným projektem Office Web Apps. Microsoft začlenění této služby do balíku určeného pro telefony Nokia zřejmě nechá až na dobu po oficiálním uvolnění svého online Office, balíku Office 2010 a nového mobilního Office, které by mělo přijít během příštího roku.

 


Komentáře