Microsoft blokuje patche Windows 7 a 8 na nových procesorech

Novinky |

Když Microsoft v loňském roce oznámil, že nejnovější čipy Intel Kaby Lake a AMD Ryzen omezí na Windows 10, uvažovali uživatelé, co se stane, když se na počítačích s těmito procesory pokusí rozjet Windows 7 nebo 8. Teď už to víme: žádné nové záplaty.

Microsoft blokuje patche Windows 7 a 8 na nových procesorechVe čtvrtek se na povrch dostal nový dokument podpory Microsoftu, který shrnuje to, co čeká majitele počítačů natolik odvážné, že se pokusí spárovat starší operační systém s nejnovějšími čipy. V takovém případě na vás čeká zablokování všech aktualizací s Windows až do doby, kdy upgradujete na Windows 10.

Konkrétně můžete podle Microsoftu vidět jednu ze dvou následujících chybových zpráv:

„Nepodporovaný hardware: Váš počítač používá procesor, který na této verzi Windows není podporován, a vy neobdržíte aktualizace.“

„Systém Windows nedokázal vyhledat nové aktualizace

Při vyhledávání nových aktualizací pro váš počítač došlo k chybě.

Nalezené chyby: Kód 80240037 Windows Update narazil na neznámou chybu.“

Podle Microsoftu se „tato chyba se objevuje, protože nové generace procesorů vyžadují kvůli podpoře nejnovější verzi Windows,“ píše se v dokumentu. Jak již Microsoft dříve uvedl, k těmto generacím procesorů patří sedmá generace čipů Core od Intelu, procesory AMD Bristol Ridge či Ryzen a Qualcomm 8996. Windows 10 je jediným operačním systémem od Microsoftu podporovaným na těchto čipech.

Společnost to sice vysvětluje „integrací,“ „spolehlivostí a „kompatibilitou,“ na druhou stranu se nám tento krok amerického výrobce zdá trochu nefér. Jenže to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Tedy pokud si na svůj nový nadupaný PC nenainstalujeme Linux nebo nějakou jinou alternativní platformu a spokojíme se s hraním her přes emulátor.

Zdroj: PCWorld.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře