Microsoft a Samsung vyřešili vleklý spor o platby za patenty

Novinky |

Společnosti Microsoft a Samsung vydaly oficiální prohlášení, podle něhož mimosoudně vyřešily svůj spor týkající se plateb za patentované technologie v Androidu.

Microsoft a Samsung vyřešili vleklý spor o platby za patentyMicrosoft v srpnu loňského roku podal žalobu na Samsung, který údajně nechtěl platit licenční poplatky za technologie Microsoftu použité v mobilním operačním systému Android. Microsoft má podobné smlouvy uzavřeny s celou řadou jiných výrobců, přičemž jen Samsung mu dlužil přes miliardu dolarů. Jihokorejská společnost přestala platit proto, že podle jejího tvrzení porušil podmínky licenční smlouvy Microsoft tím, že koupil finskou společnost Nokia.


Microsoft však samozřejmě trval na tom, že licenční smlouva z jeho strany porušena nebyla. Obě firmy se následně s žádostí o vyřešení sporu obrátily na rozhodčí soud v Hongkongu, a nyní vydaly společné prohlášení, podle kterého byl spor smírnou cestou ku spokojenosti obou stran ukončen. Další podrobnosti zveřejněny nebyly, takže není jasné, kolik Samsung Microsoftu nakonec zaplatil a zda se podmínky licenčního ujednání změnily do budoucna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře