Microsoft a Google se dohodli na aplikaci YouTube pro Windows Phone 8

Novinky |

Microsoft a Google se konečně dohodli na tom, jaký zvolí postup při vytváření aplikace YouTube pro operační systém Windows Phone 8.

Microsoft a Google se dohodli na aplikaci YouTube pro Windows Phone 8Obě společnosti oznámily, že vytvoří nativní aplikaci YouTube pro operační systém Microsoftu společně tak, aby vyhovovala podmínkám používání YouTube. Nová aplikace bude ve Windows Phone Store dostupná během „několika následujících týdnů". Microsoft a Google se kvůli aplikaci YouTube pro WP8 „chytli" osmého května, kdy Microsoft vydal svou vlastní aplikaci YouTube proto, že Googlu se do jejího vývoje moc nechtělo. I když si byl Microsoft vědom toho, že porušuje podmínky užívání služby YouTube, Google podle něj zadržoval API nezbytné pro vytvoření opravdu kvalitní a všestranné aplikace YouTube pro WP8, jež by byla v souladu s podmínkami.


Problém byl v tom, že aplikace porušovala podmínky užívání YouTube tím, že v ní nebyly zakomponovány reklamy a umožňovala stahování videí. Microsoft následně program upravil tak, aby pomocí něj nešla stahovat videa na lokální disk, reklamy se v něm však neobjevily. Než bude vydáno nové YouTube pro WP8, Microsoft svou aplikaci vydanou osmého května nahradí starší (a ne zas tak pěknou) HTML verzí YouTube.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře