Microsoft a Canon budou sdílet patenty

Novinky |

Společnosti Microsoft a Canon ve snaze utužit svou spolupráci na výzkumu a vývoji oznámily, že si umožní navzájem využívat své patenty.

Microsoft a Canon budou sdílet patenty"Díky tomuto přístupu budeme moci svým zákazníkům na celém světě nabídnout nové technologie mnohem dříve," uvedl Microsoft v prohlášení. I když detaily týkající se dohody včetně informací o finančním vyrovnání nejsou známy, podle vyjádření obou firem dohoda pokrývá celou řadu produktů a služeb. Microsoft i Canon mají jedna z největších patentových portfólií na světě - první z nich si jich jen za rok 2012 zaregistroval dva a druhý tři tisíce patentů.


Podle Microsoftu, který má v současné době uzavřeno s různými subjekty přes tisíc takových dohod, je kooperace firem v oblasti patentů nejefektivnější cestou, jak urychlit inovaci a nezapříčinit při tom příliš mnoho patentových sporů. Sdílení patentů není žádnou novinkou, podobné dohody jako Microsoft a Canon spolu mají již řadu let uzavřeny společnosti jako Apple, Samsung, Google, Cisco či Ericsson. V lednu tohoto roku začal patenty s IBM sdílet například i Twitter.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gor Grigoryan - Fotolia.com

Komentáře