Smrt Michaela Jacksona ochromila internet

Novinky | 27.06.09

Náhlá smrt popové ikony Michaela Jacksona se zřetelně projevila na zpomalení internetových služeb. Poptávka po informacích byla obrovská.

Smrt Michaela Jacksona ochromila internet

 

Smrt zpěváka Michaela Jackson jakoby všechny zaskočila, dokonce i provozovatele internetových služeb. Lidé v obrovské míře vyhledávali vše, co s popovou legendou nějak souvisí. Například nápor na vyhledávač Google byl obrovský - krátce po oznámení smrti šly požadavky na relevantní výsledky do milionů. V Google si prý chvíli mysleli, že se jedná o masivní hackerský útok, než se k nim informace o úmrtí rovněž donesla. 

Znatelný nárůst návštěv a zejména jednoho hesla zaznamenala také Wikipedia, která se dokonce na nějakou dobu pod náporem položila. Stránky jako AOL, CNN nebo Yahoo byly citelně pomalejší, rovněž vlivem masivního zájmu o informace spojené nějakým způsobem s Jacksonem. Ze smutné události těží také server Youtube. Prakticky každou hodinou jsou zaznamenávány nové rekordy v přístupu na Jakcsonova videa.

Experti ale zároveň varují uživatele internetu před podvodníky a hackery. Ti už úmrtí popového krále využívají k rozesílání emailů, které mají obsahovat nové šokující informace o okolnostech smrti. Ve skutečnosti v nich nic takového nenajdete. Do počítače se vám ale může dostat škodlivý kód, případně budete naváděni k odesílání svých soukromých údajů.


Komentáře