MegaUpload žádá v Hongkongu vrácení milionů dolarů

Novinky |

Známý portál sloužící ke sdílení dat MegaUpload podal u soudu v Hong Kongu žádost o navácení milionů dolarů zabavených před dvěma lety.

MegaUpload žádá v Hongkongu vrácení milionů dolarů
Je to již nějaký čas, co jsme slyšeli o populárním portálu na sdílení dat MegaUpload, jehož provoz americká vláda na počátku roku 2012 nuceně ukončila. Podle nových informací právní zástupci společnosti nyní požádali soud v Hongkongu, aby MegaUploadu povolil opět nakládat s miliony dolarů, které byly zmrazeny na žádost amerického ministerstva spravedlnosti. Společnost by peníze chtěla využít k opětovnému nastartování svých serverů a spuštění služby tak, aby uživatelé k datům na cloudu měli opět přístup. Právní zástupce společnosti Ira Rothken pro PCWorld uvedl, že aktiva MegaUploadu neměla být v Hongkongu nikdy zmražena, jelikož představitelé společnosti zde nikdy neobdrželi předvolání.


Společnost čeká s podáním žádosti více než dva roky, jelikož nejprve chtěla získat rozhodnutí amerického okresního soudu ve Virginii. Podle Rothkena se však tento soud věcí nezabýval od roku 2012. Americké ministerstvo spravedlnosti se má k žádosti právních zástupců MegaUploadu u soudu v Hong Kongu vyjádřit do čtvrtého června.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře