Megaupload se vrátí v lednu pod názvem Me.ga

Novinky |

Populární portál na sdílení dat s názvem Megauplod, který byl dříve v tomto roce uzavřen díky tlaku americké vlády, bude v lednu opět spuštěn pod novým názvem Me.ga.

Megaupload se vrátí v lednu pod názvem Me.ga
Spuštění Me.ga je naplánováno na 19. ledna a podle samotného tvůrce Kima Dotcoma se bude nový portál v mnohém lišit. Megaupload fungoval tak, že na něj uživatelé mohli nahrávat cokoli a konkrétní data byla smazána až na vyzvání úřadů. To se však samozřejmě ochráncům autorských práv nelíbilo. Aby se těmto potížím Dotcom vyhnul, stanovil, že na Me.ga budou data šifrována pomocí AES. Díky tomu bude moci k nahranému obsahu přistupovat pouze uživatel, který jej uploadoval a ti, se kterými bude sdílet šifrovací klíč.

Ani administrátoři Me.ga tak nebudou nahraný obsah vidět. Díky tomu by se Dotcom chtěl vyhnout nařčením, podle kterých si byli administrátoři Megauploadu dobře vědomi toho, že je portál používán k nahrávání ilegálního obsahu. Podle nového schématu tak za legálnost nahraných dat budou odpovídat pouze uživatelé. Dotcom plánuje hostovat servery nového portálu hned v několika zemích, aby se vyhnul jejich zabavení. Provoz nové sítě by tak měl být zcela nepřerušitelný.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © malekas - Fotolia.com

Komentáře