Mediaresearch: Internetová návštěvnost po slabém červenci vzrostla

Novinky |

Podle statistik NetMonitor vzrostl počet zobrazených stránek na zapojených serverech v srpnu meziměsíčně o 5,8 %. Korespondují nárůsty s návštěvností vašich e-shopů?

Mediaresearch: Internetová návštěvnost po slabém červenci vzrostla
Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené do projektu NetMonitorv srpnu 2011 navštívilo 5,85 milionu reálných uživatelů (RU) z České republiky. Meziměsíčně návštěvnost vzrostla o 2,94 %.

Internetoví uživatelé strávili v srpnu 2011 na internetu v průměru 24 hodin a 48 minut, během kterých zobrazili 6,9 miliardy webových stránek. Oproti červnu strávili reální uživatelé na českém internetu o 36 minut více času a zobrazili o 5,82 % stránek více.

Červenec tradičně bývá nejslabším měsícem roku, srpnový nárůst sledovaných hodnot byl proto očekáván. Srpnové návštěvnosti také napomohl fakt, že se mnoho lidí vracelo z dovolených již v průběhu posledního srpnového víkendu, tedy tři dny před koncem měsíce.

Díky Evropské lize výrazně vzrostla návštěvnost serverům a sekcím věnovaných fotbalu. Výkyvy na burze zase posílily návštěvnost webů věnujících se akciím a investování.

Pokračování článku s tabulkou meziměsíčního srovnání naleznete na sesterském magazínu ChannelWorld.

 

Úvodní foto: © phecsone - Fotolia.comÚvodní foto: © phecsone - Fotolia.com

Komentáře