McAfee vyráží do boje s piráty. Stává se součástí organizace BSA

Novinky | 16.10.09

Protipirátská aliance BSA získala dalšího silného člena. Spolu s ním chce srazit míru užívání nelegálního software v česku pod 39%.

McAfee vstupuje do řad BSA

Organizace Business Software Aliance (BSA) získala nového silného spojence, společnost McAfee, která se specializuje na vývoj bezpečnostního software. „Rozšířila své dosavadní členství v protipirátské alianci BSA na celý svět, a bude se proto podílet na tuzemských protipirátských aktivitách,“ řekl tiskový mluvčí organizace BSA, Jan Hlaváč. Přestože byla McAfee již členem BSA, vztahovalo se to pouze na její divize v Severní a Jižní Americe a Tichomoří.

Do české pobočky BSA patří momentálně 28 členů různých společností od Adobe po Symantec, které se intenzivně snaží snížit podíl užívání nelegálního software. Ten nyní tvoří asi 38 %, což již firmám způsobilo miliardové škody.

„Pro McAfee je členství v BSA nezbytné, abychom mohli chránit naše duševní vlastnictví při vstupu na nové trhy,“ popisuje motivaci pro vstup do protipirátské aliance David Quantrell, prezident McAfee pro oblast EMEA.


Komentáře