MasterCard představil kreditní kartu s displejem a klávesnicí

Novinky |

Společnost MasterCard v Singapuru představila novou interaktivní kreditní kartu, která bude v budoucnu umět zobrazovat třeba informace o provedených transakcích.

MasterCard představil kreditní kartu s displejem a klávesnicí
Velké společnosti již řadu let testují platební technologii nové generace s názvem Near Field Communication (NFC). V současné době ji podporuje několik smartphonů a jejich uživatelé díky ní mohou bezkontaktně platit například na benzinových pumpách a v obchodech. Tento týden však v Singapuru společnost MasterCard představila novou technologii, která by měla NFC konkurovat. Firma MasterCard se spojila se společností Standard Chartered a obě firmy vytvořily kreditní kartu se zabudovaným displejem a dotykovou klávesnicí.

Má jít o interaktivní platební kartu, která využívá technologii MasterCard Display Card. Podle výrobce budoucí verze karty budou schopné zobrazovat informace jako zůstatek na kartě, provedené transakce a další. Nová interaktivní karta se na trhu v Singapuru objeví již v lednu 2013. Debetní karty MasterCard Super Salary, XtraSaver a Bonus$aver v Singapuru navíc budou převedeny do této interaktivní podoby. Kdy technologie dorazí i do jiných částí světa, zatím není jasné.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com

Komentáře