Mac OS X Lion by se měl dnes konečně objevit na App Store

Novinky |

Počínaje dneškem by se měla v obchodu s aplikacemi App Store objevit nová verze operačního systému Mac OS X Lion 10.7. Americké kamenné prodejny společnosti Apple mají napilno.

Mac OS X Lion by se měl dnes konečně objevit na App Store
Se zprávou přišlo několik zahraničních webů, jež očekávají zahájení prodeje již během dnešního rána (tedy v našich končinách během brzkého odpoledne). Zpravodajský web 9to5mac zabývající se děním okolo "jablečných" produktů přišel s informací, že americké kamenné prodejny společnosti Apple vystrojili interiéry "lvími" reklamami, aby podpořili marketingovou kampaň. Taktéž byly údajně vybaveny harddisky s předinstalovaným novým OS, aby jej mohly hned ráno v prodejnách nasadit do provozu.

Zprávu s dodávkou harddisků potvrdil taktéž web MacRumors a Apple Insider pak přispěl s informací, že by měl být Lion na trh vypuštěn v 8:30 hodin východoamerického času. Samotná společnost Apple oficiálně žádné konkrétní datum uvedení nového OS nezveřejnila, pouze v červnu slíbila, že bude Lion na trhu dostupný do konce srpna. Uživatelé toužící po upgradu svého OS budou moci Lion získat pouze skrze online obchod s aplikacemi Mac App Store za konečnou cenu 29,99 amerických dolarů.

Kromě vypuštění nové verze OS X by měla společnost Apple v nejbližší době uvést inovovanou řadu ultra přenosných notebooků MacBook Air, jež mají být dle očekávání vybaveny porty Thunderbolt určenými pro velmi rychlé datové přenosy a procesory Sandy Bridge Core. Podle MacRumors Apple dokonce chystá novou verzi kompaktních počítačů Mac mini.


Komentáře