Lollipop je na jednom ze čtyř androidových zařízení

Novinky |

Google oznámil, že jeho rok starý Android Lollipop je již nainstalován na 25,6 % všech zařízení s operačním systémem Android.

Lollipop je na jednom ze čtyř androidových zařízeníTo, že se nové verze Androidu mezi uživatele dostávají velmi pomalu, není žádnou novinkou. Jak výrobci, tak operátoři totiž musejí jednotlivá zařízení předtím, než pro ně zpřístupní novou verzi operačního systému, řádně otestovat. Uživatelé si tak na novou verzi Androidu mohou počkat i více než rok (a někteří se jí nikdy nedočkají). Pro srovnání, aktualizační proces konkurenčního systému iOS je pouze v rukách Apple, tudíž je nejnovější iOS 9 vydaný v září tohoto roku již nainstalován na třech čtvrtinách všech iPhonů, iPadů a iPodů Touch.


Tento měsíc se ve statistikách vůbec poprvé ukázala nejnovější verze Androidu s přídomkem Mashmallow. Ta je nainstalována na 0,3 % všech androidových zařízení. Mashmallow je předinstalován na nových telefonech Googlu Nexus 5X a 6P. Na začátku října pak začal Google Mashmallow zpřístupňovat na svá další zařízení jako Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9 a Nexus Player. V říjnu se pak Android 6.0 objevil na smartphonu LG G4. Nejpoužívanější verzí Androidu je stále dva roky starý KitKat, který ovládá 38 % trhu. Na druhé příčce je Jelly Bean s 29% podílem na trhu.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře