Logitech: nové klávesnice, myši a univerzální bezdrátový přijímač

Novinky | 05.08.09

Společnost Logitech dnes představila způsob, jak mohou uživatelé notebooků ke svým počítačům připojit bezdrátové klávesnice a myši – receiver Logitech Unifying.

Logitech Unifying Receiver - jeden bezdrátový přijímač pro klávesnice i myši

 

Receiver Unifying, jehož design je založen na nano-receiveru Logitech Plug-and-Forget, je dle výrobce natolik skladný (od hrany vašeho počítače přečnívá jen 8mm), že ho můžete nechat ve vašem laptopu, když se musíte sbalit a jít. Nastavení receiveru Unifying a vašich periférií Logitech probíhá takto: připojíte receiver do počítače a myš či klávesnice je rozpoznána během několika sekund. Když budete chtít přidat více zařízení, software k produktu Unifying (je možné si ho stáhnout z www.logitech.com/unifying) vás prostřednictvím několika kroků provede procesem připojení nového zařízení.

 

Obě nové klávesnice, které jsou kompatibilní s produktem Unifying, obsahují bezdrátové rozhraní Logitech Advanced o frekvenci 2.4 GHz. Zajímavé je také 128-bitové AES kódování sloužící jakožto prvek zabezpečení proti "odposlechu" periferií.

Logitech Wireless Keyboard K350

Design Wave od Logitechu spolu s rozložením Constant Curve dle výrobce nastaví vaše ruce do správné polohy a přizpůsobí se vašim prstům. Vypolstrovaná podložka pod dlaň má pomáhat se správným umístěním rukou na klávesnici. Baterie dle Logitechu nabízí až tříletý provoz.

 

 

Logitech Wireless Keyboard K340

Kompaktní klávesnice Logitech Wireless Keyboard K340 byla navržena tak, aby nezabrala mnoho místa na vašem pracovním stolea nabídla snadné skladování i přenášení. Nezmenšená velikost kláves a numerická část klávesnice však mají zároveň zajisti plnohodnotné použití.  Baterie mají nabídnout životnost až tři roky.

Logitech Marathon Mouse M705

Myš Logitech Marathon Mouse M705 podle výrobce vydrží až celé tři roky, než bude třeba vyměnit baterie. Díky rychlému rolování Logitech slibuje snazší práci s dokumenty. Laserové snímání povrchu má zajistit jemné ovládání kurzoru.

Logitech Wireless Mouse M505

Myš  Wireless Mouse M505 se podle Logitechu vyznačuje výdrží baterií až 15 měsíců. Ergonomicky navržená konstrukce pro obě ruce s úchopem z měkké gumy se má přizpůsobit vaší ruce tak, že úchop bude pohodlný a myš přitom zůstává dostatečně kompaktní na to, aby se dala pohodlně vzít s sebou.

Údaj o životnosti baterií klávesnic Logitech je založen na výpočtu předpokládajícím 2 milióny úhozů za rok v kancelářském prostředí; životnost baterií myší Logitech se může lišit v závislosti na uživateli a pracovním prostředí.

Cena a dostupnost

Klávesnice Logitech Keyboard K350 a Logitech Keyboard K340 by měly být ve Spojených státech a v Evropě k dostání v září za doporučenou maloobchodní cenu 1652 Kč s DPH (K350) a 1092 Kč s DPH (K340). Myš Logitech Marathon Mouse M705 bude v Evropě k dostání již v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 1652 Kč s DPH. Myš Logitech Wireless Mouse M505 by měla být ve Spojených státech a v Evropě k dostání také v srpnu za doporučenou maloobchodní cenu 1092 Kč s DPH.


Komentáře