Lizard Squad prodává útoky DDoS již za 120 korun

Novinky |

Hackerská skupina Lizard Squad, která stojí mimo jiné za nedávným napadením Xbox Live či PlayStation Network, nyní prodává útoky typu DDoS jako službu komukoli, kdo je ochoten zaplatit.

Lizard Squad prodává útoky DDoS již za 120 korunSlužba s názvem LizardStresser je dostupná v různých balíčcích s cenou od šesti do pěti set dolarů (120 – 11 000 Kč) v závislosti na délce útoku a umožňuje podniknout útoky typu DDoS na jakoukoli webovou stránku nebo internetovou službu. Hackeři dokonce spustili systém doporučení, v jehož rámci mohou jejich zákazníci získat 10 % z částky, kterou za služby hackerů zaplatí jejich známí. Hackeři službu inzerují jako "test pro vlastníky serverů a webových stránek" a jejich cílem tak údajně není porušování zákonů, ale pouze otestování toho, zda má uživatel přijata řádná bezpečnostní opatření.


Hackeři v současné době při placení za službu přijímají pouze Bitcoin, i když "podpora PayPalu má přibýt již brzy". Problémové pro některé zákazníky může být to, že zaplatit nelze skrze VPN, tudíž potenciální uživatelé budou jen těžko skrývat svou identitu a lokaci. Jak podotýkají experti, Lizard Squad je skupinou, jejímž hlavním cílem je vydělat. To přiznal i jeden z jeho členů v rozhovoru pro Daily Dot, když uvedl, že útoky na Xbox Live a PSN byly jen "marketingovým krokem".

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) jamdesign - Fotolia

Komentáře